Image Alt

Paweł Jabłoński

„Campus Polska to forum prezentacji polityków opozycji zasilane pieniędzmi z niemieckiego budżetu”

Jeżeli Platforma bądź ludzie PO organizują imprezę będącą forum prezentacji polityków opozycji, to jest to tak naprawdę platforma używana już w kampanii wyborczej. I jest to sponsorowane przez fundację niemieckiej partii CDU – wskazał we wtorek w Polskim Radiu 24 wiceszef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Paweł Jabłoński. Jak dodał, chodzi o partyjną fundację Konrada Adenauera „zasilaną pieniędzmi z niemieckiego budżetu”.

Wiceminister spraw zagranicznych uważa, że organizatorzy Campusu Polska powinni ujawnić szczegóły finansowania tej imprezy. Na antenie Polskiego Radia 24 Paweł Jabłoński powiedział, że jednym ze sponsorów jest Fundacja Adenauera należąca do niemieckiej CDU i zasilana pieniędzmi z niemieckiego budżetu.
– Dlaczego polscy obywatele nie wiedzą, po pierwsze, ile pieniędzy ludzie Platformy otrzymali, a po drugie, jeśli ktoś zapłacił, czego wymagał, do czego się zobowiązali organizatorzy Campusu w zamian za ten patronat, za to, co otrzymali od fundacji CDU – mówił wiceszef MSZ.
Myślę, że opinia publiczna zasługuje na to, żeby to wiedzieć. Po prostu to jest przejrzystość życia publicznego – dodał Paweł Jabłoński.